A76/067
Vítězslav Hálek (1835-1874)
Vratislav Hugo Brunner (1886-1928)
VEČERNÍ PÍSNĚ
1916
Vel. 12°, 17,3x11,3 cm. Nestránkováno, česky. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Ilustroval V. H. Brunner. Pevná celokožená nakladatelská vazba se slepotiskovým dekorem, zlaceným hřbetem a horní zlatou ořízkou - svázal Antonín Malík v Praze. Vydal Arthur Novák v Praze roku 1916 na italském ručním papíru v nákladu 370 číslovaných výtisků, tento exemplář nese č. 189.
Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera.
Velmi dobrý stav, pouze desky lehce prohnuty a s nepatrně odřenými rožky.
V. H. Brunner - český typograf, ilustrátor, grafik, karikaturista, autor hraček, divadelních scénografií, malíř. Významný v oboru knižní grafiky a známý pro své karikatury, které publikoval v časopisech, např. Nová omladina, Šibeničky, Prager Presse, Rarach a jinde.