A76/136
Karel Sýs (1946)
Kamil Lhoták (1912-1990)
POCTA KAMILU LHOTÁKOVI VE VAZBĚ JINDŘICHA SVOBODY
1987
Vel. 12°, 14,5x16,5 cm. Nestránkováno, česky. Pevná celokožená (žlutý telecí pergamen s aplikací z barveného japanu) individuální vazba Jindřicha Svobody, značená na zadním přídeští slepotiskovým razítkem a na zadním vakátu tužkou: "Svázal Jindřich Svoboda Brno 1989", hřbet se zlatými typy, horní zlatá ořízka, kartonové pouzdro, košilka. Obálka vevázána na konci knihy. Titulní strana tištěna v černé barvě. Frontispis: vpravo dole tužkou signovaná suchá jehla Kamila Lhotáka, dalších 5 v textu a 1 reprodukce kresby na konci. Grafické listy vytiskl Jan Mauler z původních desek vytvořených K. Lhotákem v 50. letech 20. stol. Tyto nebyly, kromě zkušebních obtahů, do té doby tištěny. Vydal Jm KV Svazu českých výtvarných umělců v Brně k 75. narozeninám K. Lhotáka v rámci Edice 33. Připravil, úpravu navrhl a editorsky zajistil František Janás. Celkový náklad 40 výtisků na ručním papíru z Velkých Losin, všechny výtisky jsou číslovány, podepsány autorem a editorem (v tiráži). Tento exemplář nese číslo 7.
Výborný stav.
Karel Sýs - český básník, spisovatel, překladatel, levicový novinář, redaktor kulturních periodik. Po maturitě v roce 1964 vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické (1969). Publikoval i pod pseudonymy Václav Spán, Věra Sýsová či Kosmas. Roku 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. V 90. letech tvořil především satirickou prózu, kritizující tehdejší poměry v politice a společnosti. Později se zabýval také tvorbou historických knih zaměřených na 20. století. V roce 2018 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal Medailí Za zásluhy I. stupně.
Vydražená cena: 26 000 Kč