A56/260
Giorgio Gost (1962)
LIQUORE CON RESINA PER IL FUTURO (LIKÉR V PRYSKYŘICI ULOŽENÝ PRO BUDOUCNOST)
2017 Kombinovaná technika - Becherovka, pryskyřice, 26x16 cm (vnitřní rozměr), 47x37 cm (rozměr rámu), sign. a dat. na zadní straně "Gost 2017". Rámováno. Z cyklu Stop the time!
Po zážitku zemětřesení v roce 2011 začal Giorgio Gost tvořit cyklus „Stop the time!“, kdy se snaží zakonzervovat věci běžného užití v současné společnosti. Pokládá na plátno předměty a zalévá je do pryskyřice, aby zůstaly zachovány pro další tisíciletí. Vytváří tak objekty a koncepty, které budou existovat i v roce 6000, přestože originály už budou zapomenuty. Gost od roku 2008 pravidelně vystavuje a účastnil se i mezinárodní přehlídky Bienále Benátky 2011.