A56/073
Antonín Gribovský (1933-1989)
KRAKOW
1966 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 216x175 mm (230x175 mm). Verso značeno autorským razítkem, kuličkovým perem název díla a datace. Stav A/B.
Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.