Hlavní stránka > Aukce > 56. aukce starožitností a uměleckých předmětů > At a Cobweb

A56/063

Adolf Rossi (1920-2000)

AT A COBWEB

40.-50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. Recto tuší vpravo dole podpis autora. 380x285 mm. Verso perem název díla, značeno autorskými razítky a razítky z výstav: "SOCIEDADE FLUMINENSE DE FOTOGRAFIA - CAIXA POSTAL 118 - NITERÓI - BRAZIL - 14a Exposicao de Arte Fotografica", "PHOTO-CLUB PÉRIGOURDIN", "III. SALAO INTERNACIONAL DE ARTE FOTOGRÁFICA DA MARINHA MERCANTE, AERONAVEGACAO E PESCA - G.C.D. da C.N.N. - LISBOA". Dále značeno razítky celního úřadu Brno a "Rolleiflex Automat 6x6 cm / Tessar 3,5; f=7,5 cm", další poznámky perem a tužkou. Soukromá sbírka, Vídeň Stav A.

Adolf Rossi - brněnský fotograf autodidakt. Vystudoval vyšší průmyslovou školu elektrotechnickou, ale od dětství se věnoval umění. Tvořil v duchu klasického piktorialismu, lpěl na tradičním řemeslném provedení fotografií. Svými pracemi obesílal fotografické salony, mezinárodní výstavy, soutěže a tematické časopisy. Jeho fotografie sloužily jako ilustrace k řadě knih. V roce 2002 proběhla v Moravské galerii umělcova monografická výstava.