Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Pohled z okna

A76/227

Přemysl Koblic (1892-1955)

POHLED Z OKNA

30. - 40. léta 20. stol.
Bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 16,9x11,9 cm (17,4x12,3 cm). Verso tužkou jméno autora rukou Antonína Dufka. Drobná skvrna v pravém horním rohu mimo obrazovou plochu. Provenience: ze sbírky PhDr. Antonína Dufka.

Přemysl Koblic - český fotograf, publicista a chemik. Narodil se v rodině chemika Josefa Koblice (*1865). Vystudoval chemii a pracoval pak na Patentním úřadě v Praze pro obor fotografie. Publikoval články o fotografii, experimentoval s fotografováním za nepříznivých světelných podmínek a vyvoláváním filmů a fotografií. Pořizoval dokumentární snímky malými fotoaparáty vlastní výroby. Je autorem českého termínu "osvit" a zasloužil se o zavedení dalších českých výrazů do oboru fotografie, jako např. "vývojnice".

Vyvolávací cena: 6 000 Kč