A76/198
Aleš Lamr (1943-2024)
KÁMEN ÚHELNÝ
1990
Litografie na papíru 42,6x32 cm (57,5x45,5 cm). Pod tiskovou plochou tužkou číslováno vlevo "90/100", uprostřed název "Kámen úhelný", vpravo signováno a datováno "A. Lamr 90".
Rámováno, zaskleno.
Aleš Lamr - malíř pocházející z rodiny litovelských kamnářů a keramiků. V letech 1960-1964 vystudoval prostorové výtvarnictví u prof. J. A. Šálka na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně. V letech 1964-1966 mohl v době vojenské služby pracovat jako výtvarník. Krátce byl zaměstnán také na Barrandově jako asistent režie. Od r. 1968 byl registrován v SČVU, nyní Unii výtvarných umělců jako volný výtvarník. V r. 1969 podnikl cestu do Švédska, 1975 pak do Francie, 1979 do USA, poté byly častější cesty po západní Evropě. Je činný rovněž jako grafik, sochař a keramik, realizoval také celou řadu významných prací v architektuře.
Vydražená cena: 3 600 Kč