Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Soubor 8 publikací z nakladatelství Arethusa Pers Herbera Bloklanda v Baarnu

A76/187

Různí autoři

SOUBOR 8 PUBLIKACÍ Z NAKLADATELSTVÍ ARETHUSA PERS HERBERA BLOKLANDA V BAARNU

1981-1998
Josef Hrubý: Devět básní o Praze / Negen gedichten over Praag. Vel. 8°, 19,5x14,5 cm. Nestránkováno, česky a holandsky, překlad Jana van Son. Obsahuje mědirytinu C. Boudy v textu + na samostatném dvoulistu. Pevná celoplátěná vazba se zlatými typy. Vydal H. Blokland jako 32. sv. naklad. Arethusa 14. listopadu 1981 v nákl. 85 výtisků, tento exemplář nese č. VIII. Twaalf maanden van Karel Benes. Vel. 16°, 15x10,5 cm, volné listy v pevném pouzdru s karagenovým papírem, navrženém Geertem van Daal (toto pouzdro mělo pouze prvních 30 souborů). 12 bar. litografií 10,5x9 cm, všechny sign., dat. a čísl. tužkou dole uprostřed. Vydalo nakl. Arethusa v listopadu 1985 jako 67. publikaci v nákl. 200 výtisků, tento exemplář nese č. 16. B. van der Woord: De Restauratie. Vel. 12°, 17,2x12,5 cm. 15 číslovaných s., holandsky. Frontispis: původní bar. litografie Karla Beneše, čísl. (7/200), sign. a dat. tužkou dole uprostřed. Měkká šitá vazba v papírové obálce se zlatými typy - autor Geert van Daal. Vydalo nakl. Arethusa na jaře roku 1987 v nákl. 100 čísl. výtisků, tento exemplář nese č. 45. Přiložen ještě jeden exemplář litografie na samost. dvoulistu, čísl. "145/200". Atanas Daltsjev: Ontvolkte plaatsen. Vel. 8°, 24x16 cm. 16 číslovaných s., holandsky. Ilustrace: 3 orig. dřevoryty Petera Lazarova, přiložena 1 sada dřevorytů navíc. Měkká sešitová vazba. Vydalo nakl. Arethusa roku 1992 jako svou 105. publikaci v nákladu 100 čísl. výtisků, tento exemplář nese č. 19. Tsjechov. Schrijversportret van Konstantin Paustovskij. Vel. 8°, 24,4x16,9 cm. 8 čísl. s. na ruč. papíru T H SAUNDERS ENGLAND, holandsky, překlad Wim Hartog. Frontispis: bar. lept s portrétem dramatika od Davida Bekkera. Pevná celoplátěná vazba se zlatými typy: Geert van Daal v Dodewaardu. Vydalo nakl. Arethusa v roce 1992 jako svou 106. publikaci v nákl. 60 čísl. výtisků, tento exemplář nese č. 12. Theun de Vries: Schandaal in Sint-Petersburg. Vel. 8°, 24,5x16 cm. 19 čísl. s. na ruč. papíru ARCHES FRANCE, holandsky. Frontispis: pův. lept Hedwig Pauwels. Tisk a pevná celoplátěná vazba: Atelier de Distelkamp v Dodewaardu. Vydalo nakl. Arethusa v létě 1995 jako svou 122. publikaci v nákl. 75 čísl. výtisků, tento exemplář nese č. 31. Konstantin Paustovskij: Sneeuw. Vel. 8°, 25,1x17,8 cm. 19 čísl. s. na ruč. papíru s vodoznakem, holandsky, překlad z ruštiny: Jattie Enklaar-Lagendijk. Dvoubar. lept ve frontispisu: Ank Spronk-Feenstra. Pevná celoplátěná vazba: Atelier de Distelkamp v Dodewaardu (tuto vazbu má jen prvních 40 výtisků). Vydalo nakl. Arethusa v prosinci 1996 jako svou 129. publikaci v nákl. 100 čísl. výtisků, tento exemplář nese č. 5. Marina Tsvetajeva: Nieuwjaarsgroet. Vel. 8°, 24,4x17,2 cm. 31 čísl. s., holandsky, překlad z ruštiny: Jattie Enklaar-Lagendijk. Pevná celoplátěná vazba. Vydalo nakl. Arethusa v lednu 1998 jako svou 123. publikaci v nákl. 100 čísl. výtisků, tento exemplář nese č. 3. Prvních 55 výtisků obsahuje portrét básnířky od Davida Bekkera (barevný lept) ve frontispisu. Výborný stav.

Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 3 800 Kč