Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Kniha Zulejčina

A76/176

Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)

Josef Liesler (1912-2005)

KNIHA ZULEJČINA

1981
Vel. 4°, 29x21 cm. 57 číslovaných s., česky, přeložil Vladimír Mikeš. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Frontispis a 4 další celostránkové signované a datované barevné kombinované techniky Josefa Lieslera. Pevná celokožená (světle hnědá teletina se zlatě raženým a aplikovaným dekorem) nakladatelská vazba Ladislava Hodného ml. (značeno zlatou ražbou na zadní desce), hřbet se zlatými typy, horní zlatě pruhovaná ořízka. Vydal Supraphon v Praze roku 1981 jako 19. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a 72. sv. edice Lyry Pragensis v celkovém nákladu 200 číslovaných výtisků na ručním papíru z Velkých Losin, tento exemplář nese č. 34. Pod tiráží slepotiskové razítko Lyra Pragensis.

Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Vydražená cena: 15 000 Kč