Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Kronika

A76/173

Saint-John Perse (1887-1975)

Jan Souček (1941-2008)

KRONIKA

1982
Vel. 4°, 29,5x20,8 cm. 36 číslovaných s., česky, přeložila Naděžda Macurová. Titulní strana tištěna v černé a hnědé barvě. Obsahuje 6 signovaných a datovaných barevných leptů J. Součka. Měkká šitá vazba v papírové obálce. Vydal Supraphon v Praze roku 1982 jako 24. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a jako 85. publikaci v edici Lyry Pragensis na ručním papíru z Velkých Losin v nákladu 200 číslovaných výtisků, tento exemplář nese č. 48. Výborný stav.

Saint-John Perse (vl. jm. Alexis Léger) - francouzský diplomat a básník, překladatel a spisovatel. Vystudoval Lyceum Louise Barthoua a univerzitu v Bordeaux. Nositel Nobelovy ceny za literaturu za rok 1960, rytíř (1924), důstojník (1933), komandér (1935) a od r. 1960 velkodůstojník Řádu čestné legie.

Jan Souček - český malíř, grafik a ilustrátor. V letech 1955–1957 se vyučil sklářem v Novém Boru, 1957–1961 studoval na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě u prof. S. Libenského a 1963–1969 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru kresleného filmu prof. A. Hoffmeistera. Od roku 1971 pravidelně vystavoval v České republice, Německu, Švýcarsku, Belgii, Finsku, Francii, Rakousku či Spojených státech. Byl členem SČUG Hollar. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Památníku národního písemnictví, Ministerstva kultury ČR, Galerie hl. m. Prahy či v budovách německého a brazilského velvyslanectví atd.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 3 500 Kč