A76/167
Ján Šimonovič (1939-1994)
Albín Brunovský (1935-1997)
O SRDCÍCH
1970
Vel. 4°, 29,5x21 cm. Volné archy v papírové obálce zdobené slepotiskem, nestránkováno, česky, verše převedl Karel Šiktanc. Obsahuje tři původní signované dvoustránkové litografie A. Brunovského. Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 1970 jako 4. svazek edice Blíženci v nákladu 300 číslovaných výtisků na ručním papíru Losín, tento exemplář nese č. 174. Kartonové pouzdro.
Lehce zažloutlé okraje některých listů, jinak velmi dobrý stav, nerozřezané archy, pouzdro v hranách mírně odřené.
Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera.
Ján Šimonovič - slovenský básník, esejista a překladatel. Studoval na filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, obor slovenština – ruština. V letech 1961-1962 pracoval jako redaktor v Československém rozhlase, 1962-1971 ve vydavatelství Smena, od roku 1971 byl redaktorem ve vydavatelství Slovenský spisovatel a 1980-1982 šéfredaktorem dětského časopisu Zornička. První díla začal uveřejňovat v roce 1957 v časopise Mladá tvorba, knižně debutoval sbírkou Pyramída r. 1965. Kromě vlastní tvorby také překládal ze španělštiny (Federico García Lorca) a ruštiny (Sergej Alexandrovič Jesenin).
Albín Brunovský - slovenský malíř, grafik a ilustrátor, absolvent Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě např. u Vincenta Hložníka, později na této škole také vyučoval, stal se profesorem a dokonce rektorem. V roce 1985 oceněn titulem národní umělec.
Vydražená cena: 14 000 Kč