Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Dvojice bibliofilií

A76/135

Karel Sýs (1946)

Kamil Lhoták (1912-1990)

DVOJICE BIBLIOFILIÍ

1977, 1980
Jan Neruda v Paříži. Vel. 12°, 18x11,8 cm. Nestránkováno, česky. 1 složený arch - leporelo - v papírové obálce zdobené slepotiskem. Obsahuje tři lepty K. Lhotáka. Vydal Spolek českých bibliofilů v Praze roku 1977 k 65. narozeninám K. Lhotáka. V tiráži podpis K. Sýse a K. Lhotáka. Příliv. Vel. 16°, 10,5x14,6 cm. Nestránkováno, česky. Volné archy ručního papíru v papírové obálce. Frontispis: originální signovaný a datovaný lept K. Lhotáka. Vydali dr. František Dvořák a František Janás v Brně na podzim roku 1980 v rámci Edice 33 v nákladu 30 výtisků na maršovském papíru a 117 výtisků na losínu, tento exemplář nese č. "V. - 5". V tiráži podpis F. Janáse.

Karel Sýs - český básník, spisovatel, překladatel, levicový novinář, redaktor kulturních periodik. Po maturitě v roce 1964 vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické (1969). Publikoval i pod pseudonymy Václav Spán, Věra Sýsová či Kosmas. Roku 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. V 90. letech tvořil především satirickou prózu, kritizující tehdejší poměry v politice a společnosti. Později se zabýval také tvorbou historických knih zaměřených na 20. století. V roce 2018 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal Medailí Za zásluhy I. stupně.

Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Vydražená cena: 2 800 Kč