A76/128
František Tichý (1896-1961)
PF
1945
Lept na papíru 13x7 cm (19,9x10,6 cm), signováno a datováno tužkou vlevo pod obrazovou plochou "Tichý 45".
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 2 500 Kč