A76/124
František Tichý (1896-1961)
ILUSTRACE K MSTIVÉ KANTILÉNĚ: AKT DÍVKY
1950
Lept na ručně sbíraném papíru 11x7,4 cm (39x29,5 cm), signováno a datováno tužkou dole uprostřed pod tiskovou plochou "Tichý 50".
Paspartováno.
Ilustrace ke knize Karla Hlaváčka.
Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 3 000 Kč