Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Mstivá kantiléna

A76/121

Karel Hlaváček (1874-1898)

František Tichý (1896-1961)

MSTIVÁ KANTILÉNA

1948
Vel. 4°, 32,5x24,8 cm. 23 číslovaných s., česky. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Deseti lepty (11x8,1 cm) a značkou edice vyzdobil František Tichý. Volné archy v původní papírové obálce. Typograficky upravil a vydal Svatopluk Klír v Praze roku 1948 k 50. výročí autorovy smrti jako XXV. svazek edice Zodiak v nákladu 200 číslovaných a výtvarníkem podepsaných výtisků, z toho č. 1-190 na velinovém papíru, tento exemplář nese č. 55. V tiráži podpis F. Tichého. Lehce poškozená obálka, archy ve velmi dobrém stavu.

František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.

Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Vydražená cena: 28 000 Kč