Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Le Paquet de tabac

A76/098

Juan Gris (1887-1927)

LE PAQUET DE TABAC

1933
Pochoir litografie, kvaš a tužka na papíru Vélin d`Arches, 21x25,8 cm (40,2x52 cm), značeno slepotiskovým razítkem Jeanne Bucherova "J.B" vlevo dole. Vodoznaky vpravo dole "J.B" a vpravo nahoře "Arches". Verso nalepen štítek: "DIX REPRODUCTIONS 1933 JUAN GRIS Le Paquet de tabac (papier collé), EDITIONS J. BUCHER 3, Cherce-Midi, Paris VI, EDITIONS J. BECKER 520, MadisonAv, New York". Tento list vyšel jako součást grafického alba DIX REPRODUCTIONS v roce 1933. Náklad 1000 kusů. Vydavatel Jeanne Bucher, Paříž & John Becker, New York. Skvrny na papíru mimo tiskovou plochu.

Juan Gris - španělský malíř a sochař. Většinu života strávil ve Francii. Jeho dílo je úzce spjato s kubismem.

Vyvolávací cena: 4 500 Kč