A76/074
Otakar Kubín (1883-1969)
KYTICE
20. léta 20. stol.
Tužka na papíru 28x20,3 cm výřez pasparty (39x31 cm) v levém horním rohu slepotiskové razítko "BRISTOL AL", vpravo dole signováno tužkou "Coubine".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Citováno z posudku PhDr. Rey Michalové, Ph.D.: "Tímto potvrzuji, že výše vyobrazené dílo považuji za autentickou, kvalitní kresebnou práci autora světového jména českého původu Otakara (Othona) Kubína - Coubine."
Otakar Kubín (fr. Othon Coubine) - český malíř a grafik, člen Osmy a SVU Mánes. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na Akademii v Praze (u prof. V. Brožíka, V. Hynaise, J. V. Myslbeka, H. Schwaigera a F. Thieleho). Značnou část života strávil ve Francii, kde se typickým námětem jeho děl stala krajina v Provenci, věnoval se i tématu rodných Boskovic, figurální malbě a zátiší.