Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Země vítězů a jiné básně z knih Otokara Březiny

A76/062

Otokar Březina (1868-1929)

Jan Konůpek (1883-1950)

ZEMĚ VÍTĚZŮ A JINÉ BÁSNĚ Z KNIH OTOKARA BŘEZINY

1927
Vel. 2°, 34,7x25,6 cm. 42 číslovaných s., česky. Obsahuje frontispis a 6 dalších celostránkových leptů J. Konůpka, všechny signovány vpravo dole tužkou. Měkká šitá vazba v původní obálce s Konůpkovým motivem. Vydal Alois Dyk na Smíchově roku 1927 jako V. svazek knihovny Vinice v nákladu 112 výtisků na ručním papíru Zanders, tento exemplář nese č. 77. Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera. Velmi dobrý stav, pouze lehce roztřepené okraje obálky.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč