Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Enfance a Děti

A76/052

Helena Bochořáková Dittrichová (1894-1980)

ENFANCE A DĚTI

1930
Enfance Gravures Sur Bois, vel. 12°, 15,5x12 cm, nestránkováno, francouzsky. Titulní strana tištěna v černé barvě. Publikace obsahuje 96 celostránkových dřevorytových ilustrací. "Bochorakova Dittrichova Enfance Gravures Sur Bois Dorbon - Ainé 19 Bould. Haussmann 19 Paris". Původní kartonová vazba. Vydáno jménem pařížské knihovny Dorbon Ainé v roce 1930 v nákladu 310 výtisků. Na titulní straně autorčino věnování: " Milé paní Miriam Helena Bochořáková, V červenci 1951". Grafický román Heleny Bochořákové-Dittrichové, která je považována za první dámu tohoto literárního žánru. The National Museum of Women in the Arts v New Yorku označilo její dílo za první kreslený (grafický) román vytvořený ženou. Drobný úbytek v horní části zadní desky, mírně poškozený horní a dolní hřbet vazby. Děti. Vel 8°, 24x16 cm, 28 kreseb vložených do papírové obálky, titulní strana obálky v černé barvě je tužkou podepsána autorkou, tištěno vlastním nákladem. Všechny kresby jsou signovány v tisku "BD". Volně ložený list vel. 4° (31x23,5 cm) "KRITIKY VÝSTAV A PRACÍ H. BOCHOŘÁKOVÉ-DITTRICHOVÉ". Provenience: ze sbírky PhDr. Antonína Dufka.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 17 000 Kč