Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Osm dobrodružných románů

A76/032

Jules Verne (1828-1905)

Josef Richard Vilímek (1860-1938)

OSM DOBRODRUŽNÝCH ROMÁNŮ

1899 - 1903
Vel. 8°, 22,1x15 cm. Titulní strany tištěny v černé barvě. Pevné celoplátěné vazby typu "zlatá stužka", desky červené s černými pruhy na hřbetě, zlatými typy a dekorem, na přední desce zlato-červeno-černo-modrá ražba, v horní části stuha s nápisem "Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea". Ražený obrázek je převzat z přebalu sešitového vydání románu Dva roky prázdnin (1892) - autorem je pravděpodobně Věnceslav Černý. Mramorované ořízky. Vydal Josef Richard Vilímek v Praze, nedatováno. 1. vydání. Země kožešin. 487 číslovaných s., česky, přeložil V. Patejdl. Ilustrovali Férat a Beaurepaire, 1901. Černé Indie. 179 číslovaných s., česky, přeložil Fr. S. Procházka. Ilustroval J. Férat, 1893. O život. 240 číslovaných s., česky, přeložil V. Patejdl. Ilustroval L. Benett, 1900. Michal Strogov. 426 s., česky, přeložil V. Patejdl. Ilustroval J. Férat, 1898. Pět neděl v balloně. 306 číslovaných s., česky, přeložil František Pelikán. Ilustrovali Riou a Montant, 1898. Děti kapitána Granta. 761 číslovaných s., česky, přeložil Václav Beneš. Ilustrovali Josef Ulrich a Riou, 1899. Tvrdohlavý Turek. 391 číslovaných s., česky, přeložila Otylie Petrová. Ilustroval L. Benett, 1903. Dva robinsoni. 199 číslovaných s., česky, přeložil Bedřich Fricke. Ilustroval L. Benett, 1902. Některé vazby nepatrně ušpiněné, odřené, několik stránek lehce natrženo, drobnější skvrny, na několika místech mírně rozvolněná vazba, uvolněné listy, restaurováno - lepeno, ohnuté rohy. Celkově velmi dobrý stav.

Josef Richard Vilímek - český vydavatel, majitel pražského nakladatelství J. R. Vilímek. Jeho otec Josef Richard Vilímek (1835–1911) byl vydavatelem a zakladatelem známého pražského nakladatelství. Syn se učil v otcově firmě a později i v zahraničí. V roce 1885 převzal podnik Nakladatelství a tiskárna Josef R. Vilímek a rozšířil jeho činnost, takže se spolu s nakladateli Ottou a Topičem zařadil mezi nejvýznamnější nakladatele v českých zemích. Mezi jeho nejpopulárnější tituly patřily romány J. Vernea, K. Maye a A. Conana Doyla. V roce 1899 poničil budovy a zařízení nakladatelství požár. Po komunistickém převratu v roce 1948 bylo nakladatelství znárodněno a o rok později uzavřeno. Budovy a výrobní technologie byly předány Svazu československých nakladatelů.

Vyvolávací cena: 8 000 Kč
Vydražená cena: 30 000 Kč