A57/276
Antoš Frolka (1877-1935)
FRAU IN VOLKSTRACHT
Öl auf Sperrholz, 31x18 cm, sign. links unten „Frolka“. Gerahmt. Zustand B. Zustand B.
Antoš Frolka - Malerství se učil u svého Freund Joži Uprky und až in 1906 byl přijat na akademii v Mnichově, tu však brzy opustil. Zobrazoval především figurální kompozice z moravského venkova und folklórní tematiku.