A57/733
KOŘENKA BESAMIM
Německo, Heilbronn, pravděpodobně Bruckmann & Söhne 20. stol. Stříbrná filigránová schránka na vonné koření (nejčastěji hřebíček) v podobě věže s otevíratelnými dvířky, zdobená gravírovanými šrafovanými prstenci, stojící na široké zvonovité podstavě. Užívala se při obřadu zvaném havdala („oddělení“), který ukončuje šabat a židovské svátky. V. 21,5 cm, celková (hrubá) hmotnost 89,15 g. Značeno výrobcem. Ag 800/1000. Osvědčení puncovního úřadu. Stav B.