A57/085
František Tichý (1896-1961)
JEZDKYNĚ NA DELFÍNU
1947 Kresba tužkou na papíře, 180x175 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vlevo dole "Tichý 47". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.