A56/256
Mila Fürstová (1975)
DIARY II (VENICE DIARIES)
2008 Lept a kombinovaná technika, 101x71 cm, sign. a dat. při spodním okraji "Mila Fürstová 2008". Rámováno, zaskleno. Dílo pochází ze sbírky českého diplomata a významného sběratele umění. Vystaveno: Galerie Miro Praha, Mila Fürstová: Graphic Works - Coldplay and Beyond, 16. 6. 2015 – 30. 8. 2015
Mila Fürstová studovala na pedagogické fakultě UK psychologii, výtvarné umění a angličtinu a současně grafiku na University of Gloucestershire a Royal College of Art. Následně učila na Cheltenham Ladies` College a v roce 2009 byla zvolena členkou Královské akademie v Bristolu. V posledních deseti letech pravidelně vystavovala v Británii, USA, Francii a České Republice, během této doby získala 14 prestižních ocenění. V roce 2014 zahájila úspěšnou spolupráci s hudební skupinou Coldplay, když vytvořila vizuální doprovod pro album Ghost Stories a čtyři další singlové desky. Mila Fürstová se zabývá možnostmi využití grafiky novým způsobem, vytváří trojrozměrné objekty plující ve volném prostoru, zkoumá vlastní originální techniky tisku. Její témata jsou snová a hravá, pocházející z fantastického světa, který se však nenápadně a přirozeně prolíná se skutečností - andělská křídla, hvězdy a Benátky stojící na krajce šatů. Autorka žije v současnosti ve Velké Británii. Její díla jsou součástí mnoha soukromých i veřejných sbírek, např. Victor & Albert Musea v Londýně nebo sbírky britské královny Alžběty II.