A56/244
Vladimír Kokolia (1956)
EVA
1990 Olej na sololitu, 29,5x38,5 cm, sign. a dat. na zadní straně "Kokolia 90". Rámováno. Dílo pocháze ze sbírky významného českého galeristry
Vladimír Kokolia tvoří v širokém záběru různorodých technik i témat, která přecházejí od konkrétní figurace přes krajinu a objekty až k abstrakci, důležitější je obsah sdělení než forma. Jeho obrazy nejčastěji znázorňují základní struktury, které lze chápat jako modely přirozených procesů a uspořádání vesmíru. Barevné čáry vrstvených struktur představují rytmus spojování a přerušení vazeb, najdou svou analogii v přírodě, mikrokosmických formacích, stejně tak i v technickém a digitálním světě. Vladimír Kokolia absolvoval Akademii výtvarných umění v roce 1981. V roce 1990 se stal prvním nositelem ceny Jindřicha Chalupeckého a od roku 1992 vedoucím grafického designu na AVU v Praze, kde byl později jmenován profesorem. V roce 2012 byl oceněn prestižní Cenou od Dalibora Chatrného.