A56/202
František Tichý (1896-1961)
SCÉNICKÝ NÁVRH
1948 Tužka a kvaš na papíře, 190x250 mm (výřez pasparty). Paspartováno, rámováno, zaskleno. Návrh scény k inscenaci opery Giuseppe Verdiho Aida, uváděné v pražském Národním divadle v letech 1948-1949. Stav B.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.